Aktualności Przed pierwszym Orszakiem Trzech Króli
  • 05 styczeń 2023 14:38

W Dzierzkowicach kończą się przygotowania do pierwszego Orszaku Trzech Króli. Uliczne jasełka rozpocznie msza święta, po niej na rynku odbędzie się wspólne kolędowanie, a finał orszaku nastąpi podczas koncertu świąteczno-noworocznego w hali sportowej.Uczestnicy uroczystości Objawienia Pańskiego najpierw spotkają się w piątek 6 stycznia o 9.00 na mszy świętej w kościele w Dzierzkowicach-Rynku, którą odprawi proboszcz tej parafii ksiądz Wiesław Rycerz. Po eucharystii rozpocznie się uroczysty przemarsz pod hasłem "Cuda, cuda ogłaszają" na plac przy scenie plenerowej, gdzie zostanie zaprezentowana jedna ze scen biblijnych. W postaci królów wcielą się - przewodniczący Rady Gminy Dzierzkowice Dariusz Latos, sekretarz gminy Tomasz Ośka i Krzysztof Dudek z ośrodka pomocy społecznej, Józefa i Maryję zagrają wójt Marcin Gąsiorowski z żoną Małgorzatą, natomiast "Aniołem" będzie dyrektor miejscowego ośrodka kultury Aleksandra Lipińska. Przekaza niu darów przez królów będzie towarzyszyć krótkie kolędowanie.

Więcej kolęd i pastorałek zostanie zaprezentowanych w hali sportowej Zespołu Placówek Oświatowych w Terpentynie. Będą je wykonywać młodzi uczestnicy zajęć wokalnych, odbywających się w Gminnym Ośrodku Kultury w Dzierzkowicach, a także zespół instruktorów GOK m.in. z dyrektor Aleksandrą Lipińską, wspierany przez wójta Marcina Gąsiorowskiego, oraz seniorzy z zespołu "Wesoła Gromada". W piątkowym koncercie świąteczno-noworocznym wystąpią również młodzi tancerze, którzy uczęszczają na zajęcia, organizowane przez GOK w Dzierzkowicach oraz szkołach w Wyżnicy i Ludmiłówce, a także grupa akrobatyczna.

Ośrodek kultury dla uczestników orszaku przygotował 100 śpiewników i 300 koron, ale zachęca mieszkańców, by na piątkową uroczystość przebrali, nie tylko dzieci, w stroje aniołów, pastuszków, królów i innych biblijnych postaci.