Aktualności Przebudowa dróg z Polskiego Ładu potwierdzona
  • 23 marzec 2023 07:42

Modernizacja i przebudowa dróg w gminie Dzierzkowice, współfinansowana ze środków Programu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład", rozpocznie się zgodnie z planem. Umowa z wykonawcą robót właśnie została podpisana, a pieniądze z rządowego programu wystarczą na pokrycie 95 procent kosztów. Komisja przetargowa rozpatrzyła pięć ofert. Wartość kosztorysowa inwestycji została oszacowana na ponad 4 miliony 970 tysięcy złotych, a wykonawcy zaproponowali ceny od około 4 milionów do ponad 5 milionów 200 tysięcy złotych. Ostatecznie wybraliśmy ofertę za 4 miliony 16 tysięcy złotych - mówi wójt gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski.

Pieniądze te zostaną wykorzystane na modernizację i przebudowę łącznie ponad 8 kilometrów dróg m.in. w okolicy cmentarza, szkoły czy ośrodka zdrowia. Najdłuższe odcinki będą mieć prawie 2,5 kilometra między miejscowościami Dzierzkowice Wola - Ludmiłówka, ponad 1600 metrów w Wyżnicy Kolonii i około 1200 metrów w Ludmiłówce.

W większości przypadków chodzi tylko o położenie nowej nawierzchni, w innych także o wymianę podbudowy, a przy cmentarzu zostanie wybudowany również fragment chodnika. Większość zadań powinna być zrealizowana w tym roku, a wszystkie prace mają być wykonane do końca września 2024 roku - dodaje Marcin Gąsiorowski.

Modernizacja dróg to jedna z dwóch inwestycji, na które Gmina Dzierzkowice ma przyznane pieniądz z "Polskiego Ładu". Kolejną będzie remont siedziby SKR i dostosowanie jej do potrzeb Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.