Aktualności Przebojowe święto kobiet
  • 12 marzec 2024 07:50

Były życzenia od przedstawicieli władz państwowych i samorządowych, puchary dla wyjątkowych kobiet, kwiaty i włoskie przeboje. Mieszkanki gminy Dzierzkowice spotkały się w Dzień Kobiet, w piątek 8 marca, w hali sportowej Zespołu Placówek Oświatowych w Terpentynie. Na uroczystość przybyło około 170 osób, w tym głównie pań. Najbardziej aktywne mieszkanki gminy oraz przedstawicielki organizacji, instytucji i firm, współpracujących na co dzień z gminą, otrzymały "Puchary Wyjątkowych Kobiet".

Wszystkim paniom życzenia z okazji ich święta złożyli wiceminister zdrowia Marek Kos, wicewojewoda lubelski Andrzej Maj i wójt gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski oraz grupa radnych, która uhonorowała bohaterki piątkowego święta kwiatami.

Obchody rozpoczął występ starszej grupy tanecznej Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierzkowicach, która po raz pierwszy zaprezentowała taniec latino.

Jeszcze więcej gorących rytmów pojawiło się podczas występu gwiazdy wieczoru, którym był Andrea Lattari. Podczas swoich koncertów, urodzony w Palermo na Sycylii artysta sięga po utwory legendarnych włoskich wokalistów - Adriano Celentano, Toto Cutugno, Enrico Caruso, Marino Marini, Drupi, Al Bano & Romina Power, Domenico Modugno i wielu innych. Podczas obchodów w Dzierzkowicach zaśpiewał nie tylko słynne włoskie piosenki, ale również utwory ze światowych list przebojów, które zostały ciepło przyjęte przez publiczność.

Między występami goście mogli odwiedzić stoiska ze zdrową żywnością i kosmetykami, a obchody zakończył słodki poczęstunek.

Święto kobiet zorganizowali wójt gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski, przewodniczący rady gminy Dariusz Latos i GOK w Dzierzkowicach. (fot. GOK w Dzierzkowicach) Więcej na:http://ias24.eu