Aktualności Promocja nowej książki o Ludmiłówce
  • 23 luty 2023 08:24

Jest nowa książka o wsi Ludmiłówka w gminie Dzierzkowice. Jej promocja odbędzie się podczas spotkania z autorem Zdzisławem Latosem w niedzielę 26 lutego w miejscowym domu wiejskim.

Pierwsza książka pod tytułem "Nasza wieś Ludmiłówka" ukazała się w 2009 roku. - Po kilku latach zacząłem zbierać nowe informacje, z których powstały dodatkowe rozdziały. Dotyczą one m.in. pracy, obrzędów i świąt, na przykład wesel, chrzcin czy odpustów, a także relacji sąsiedzkich czy życia przeciętnej rodziny. W nowym wydaniu są również informacje o potrawach, które kiedyś gościły na stołach mieszkańców Ludmiłówki, oraz rozwoju rzemiosła i pszczelarstwa - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej Zdzisław Latos.

Część nowych informacji autor publikował m.in. w "Regionaliście" i "Głosie Urzędowa", ale w obszernej formie pojawiły się dopiero w rozszerzonym wydaniu książki o Ludmiłówce.

Zdzisław Latos urodził się w tej miejscowości, ale mieszka w Urzędowie. Obecnie jest emerytem, a wcześniej pracował w szkołach w Błażku, Batorzu i Urzędowie oraz jako inspektor oświaty w urzędach - powiatowym i miejskim w Kraśniku.

Nową książkę "Nasza wieś Ludmiłówka" autor napisał społecznie, a jej wydanie było możliwe dzięki staraniom Stowarzyszenia "Szansa dla Ludmiłówki".

Niedzielne spotkanie ze Zdzisławem Latosem w Domu Wiejskim w Ludmiłówce rozpocznie się o 11.30.