Aktualności Procedura sprzedaży węgla ustalona
  • 24 listopad 2022 08:35

Gmina Dzierzkowice ogłosiła zasady sprzedaży węgla na preferencyjnych warunkach. Samorząd już zamówił pierwszą partię surowca, który ma być dostępny dla mieszkańców w najbliższych dniach w cenie do 2000 złotych.

Węgiel będzie można odbierać ze składu Firmy Handlowo-Usługowej Beaty Widłak w Terpentynie. - Gdy już otrzymamy surowiec osoby, które złożyły wniosek na jego zakup, zostaną o tym poinformowane przez nas telefonicznie. Kolejnym krokiem będzie odebranie w urzędzie gminy danych do opłaty za węgiel. Pieniądze trzeba wpłacić na konto o numerze: 79 8717 1019 2004 4000 0039 0071, wpisując dane wnioskodawcy - tłumaczy wójt gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski.

Z potwierdzeniem wpłaty trzeba się będzie zgłosić do pokoju numer 16 urzędu gminy, by odebrać fakturę. Lista osób, które otrzymają taki dokument, każdego dnia będzie przekazywana do składu węgla, skąd będzie go można odebrać. W tym samym miejscu za osobną opłatą będzie można zamówić transport surowca pod konkretny adres.

Węgiel po preferencyjnej cenie za pośrednictwem gminy może kupić osoba, która ma prawo do dodatku węglowego. Jedno gospodarstwo domowe może kupić maksymalnie 3 tony węgla, w tym połowę do końca grudnia, a resztę po 1 stycznia 2023.