• 20 listopad 2018 00:00
Jak się robi radio? Na czym polega praca dziennikarzy, realizatorów dźwięku i kto jeszcze pracuje w stacji radiowej? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań młodzi mieszkańcy gminy Dzierzkowice znaleźli w czwartek 16 listopada podczas wizyty w Radiu Lublin.W największej rozgłośni radiowej w regionie były wokalistki i tancerki z Gminnego Ośrodka Kultury oraz piątoklasiści z Zespołu Placówek Oświatowych w Terpentynie z opiekunkami Anną Stylińską-Dudek i Agnieszką Flisek.

Uczestnicy wycieczki oglądali studia emisyjne i studio muzyczne Radia Lublin im. Budki Suflera, rozmawiali z realizatorami dźwięku i prowadzącymi audycje, a także mieli okazję sami zasiąść przy mikrofonach. - To co zobaczyliśmy wywarło na nas duże wrażenie, bo radio od środka wygląda inaczej niż z pozycji słuchacza. Niemalże wszyscy byli w rozgłośni radiowej pierwszy raz, a jedynym wyjątkiem okazała się Julia Kurdziel, która miała okazję zaśpiewania w profesjonalnym studiu piosenki "Run to you" - relacjonują organizatorzy wyprawy.

Żegnając się z Ewą Mateuszuk i Cezarym Stopyrą, którzy oprowadzali grupę po Radiu Lublin, część uczestników wycieczki zadeklarowała, że chciałaby tu jeszcze wrócić, być może w roli kandydatów na radiowców.

Na razie do lubelskiej rozgłośni wybiera się kolejna grupa z ZPO w Terpentynie, która będzie mogła zweryfikować relację uczestników czwartkowej eskapady.

Pobyt w Lublinie młodzi mieszkańcy gminy Dzierzkowice wykorzystali również na wizytę w dużej, regionalnej instytucji kultury, czyli w Centrum Spotkania Kultur gdzie odbywa się wiele koncertów i innych wydarzeń artystycznych. Jedną z atrakcji pobytu w tym miejscu było podziwianie miasta z... dachu CSK, gdzie znajduje się taras z przeszklonymi korytarzami, łąką i ulami. Więcej na:http://ias24.eu