• 10 maj 2018 00:00
Bibliotekarze z powiatu kraśnickiego przyjechali w środę 9 maja do Dzierzkowic, by razem obchodzić swoje święto. Były życzenia, czerwone róże i okolicznościowy tort oraz część artystyczna w wykonaniu tancerzy, wokalistów i instrumentalistów z miejscowego ośrodka kultury. Zaproszenie do wspólnego świętowania przyjęli przedstawicielek bibliotek z miasta i gminy Kraśnik, a także z gmin Annopol, Gościeradów, Szastarka, Trzydnik Duży, Urzędów, Wilkołaz i Zakrzówek oraz gospodarze uroczystości z Dzierzkowic.

Wszyscy odbierali gratulacje i życzenia m.in. od wicestarosty kraśnickiego Mariusza Sochy, wójta gminy Dzierzkowice Marcina Gąsiorowskiego, sekretarza miasta Kraśnik Michała Sokołowskiego i dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kraśniku Ewy Kapusty. Wśród gości byli także radni i przedstawiciele jednostek samorządowych z gminy Dzierzkowice. Święto bibliotekarzy uczcili również uczestnicy zajęć tanecznych, muzycznych i wokalnych, które odbywają się w GOK w Dzierzkowicach.

W części artystycznej wystąpiły trzy grupy taneczne, na flecie poprzecznym zagrała Zuzanna Dudek, a swoje zdolności wokalne zaprezentowały Weronika Grudzińska i Julia Kurdziel. Pierwsze informacje o zawodzie bibliotekarza pochodzą jeszcze z czasów starożytnych, ale Dzień Bibliotekarza w Polsce jest obchodzony od 1985 roku, jako święto podsumowujące pracę, osiągnięcia zawodowe i budowania wizerunku bibliotek oraz samych bibliotekarzy. Więcej na:http://ias24.eu