• 11 marzec 2020 00:00
Pierwsza połowa marca jest bardzo udana dla uczennic Zespołu Placówek Oświatowych w Terpentynie, które startowały w przedmiotowych konkursach powiatowych. Kinga Frankiewicz zdobyła drugą nagrodę w konkursie historycznym "Jagiellonowie", a reprezentacja klasy VIIa była trzecia w Turnieju Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych.

W konkursie historycznym o dynastii Jagiellonów, który odbył się w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Urzędowie, Kinga Frankiewicz pokonała 25 rywali, a do rywalizacji przygotowywała się pod kierunkiem Anny Kilian. ZPO w Terpentynie w tej rywalizacji reprezentował również szóstoklasista Szymon Małys, który pracował z Jackiem Zdenickim. Nagrody dla laureatów wręczył m.in. starosta kraśnicki Andrzej Rolla, a w oczekiwaniu na werdykt jury uczestnicy konkursu zwiedzili rynek i obserwatorium astronomiczne w Urzędowie.

Turniej Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych zorganizował Zespół Szkół nr 2 w Kraśniku. Startująca w tym konkursie reprezentacja ZPO w Terpentynie w składzie: Paulina Czarnota, Katarzyna Kilian i Agata Michota z klasy VIIa zajęła trzecie miejsce, co jest dużym osiągnięciem, ponieważ dziewczęta uczą się języka niemieckiego od niedawna.

Przygotowując się do tych zmagań siódmoklasistki pracowały bardzo intensywnie, ponieważ turniejowe zadania dotyczyły geografii, historii i kultury czterech krajów niemieckojęzycznych. Uczestnicy konkursu mierzyli z 50 pytaniami i presją czasu, gdyż na udzielenie odpowiedzi na każde pytanie mieli zaledwie... 10 sekund. By odreagować stres, w przerwie na obrady jury, organizatorzy zaserwowali uczestnikom niemieckojęzyczny występ artystyczny uczniów liceum, spacer po szkole i smaczny poczęstunek, a na koniec obdarowali laureatów nagrodami rzeczowymi. Więcej na:http://ias24.eu