• 08 maj 2019 00:00
Z nagrodami, ale bez nominacji zakończyli udział w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym artyści z gminy Dzierzkowice. W przesłuchaniach, które odbyły się w Ośrodku Kultury w Urzędowie, o prawo występu w etapie wojewódzkim rywalizowało 20 wykonawców z powiatu kraśnickiego. Byli w tej grupie artyści z gmin Kraśnik, Szastarka, Urzędów i Dzierzkowice, które miały największą reprezentację wśród ubiegających się o nominacje.

Zespół śpiewaczy z Dzierzkowic-Woli zaśpiewał utwory - "Poganiała wołki", Szła dziewczyna koło młyna" i "Stoi grusza w polu". "Wesoła Gromada" z Klubu Seniora, działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dzierzkowicach zaprezentował "Na wójtowej roli", "Szumiała leszczyna" i "Jak szybko upływa życie". Zespół śpiewaczy z Dzierzkowic-Zastawia wystąpił z utworami - "I my też przychodzim ubodzy ludzie", "Emilia" i "Chciała Pani piwko pić", a jedyna solistka - Leokadia Terelak z Sosnowej woli zaśpiewała - "Tam na górze rosną róże", "Żegnał góral swą góralkę" i "Dziewczyno nie kochaj bogatego".

Kandydatów do występu w wojewódzkim etapie tegorocznego festiwalu oceniali Andrzej Sar z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie i Andrzej Gotner ze Starostwa Powiatowego w Kraśniku. Więcej na:http://ias24.eu