Aktualności Powiatowe laury młodych poetek i plastyczek
  • 13 grudzień 2021 10:37

Piszą, recytują, rysują i malują, a przy okazji promują zdrowy styl życia i badania profilaktyczne. Młode poetki i plastyczki z gminy Dzierzkowice zostały docenione przez jury powiatowego konkursu "Zdrowa i piękna mama".Była to dwunasta edycja konkursu, w którym są oceniane autorskie wiersze, inscenizacje i prace plastyczne, nawiązujące do tematu przewodniego. Gminny Ośrodek Kultury w Dzierzkowicach i miejscowe biblioteki zgłosiły do rywalizacji osiem autorek, z których jedna zdobyła nagrodę, a pozostałe zostały uhonorowane wyróżnieniami.

Na podium w kategorii poetyckiej uczniów klas VII - VIII znalazła się Alicja Dudek, prowadzona przez bibliotekarkę z filii w Dzierzkowicach-Woli i… mamę Annę Stylińską-Dudek. Wyróżnienie, także za autorski wiersz, zdobyła siostra Alicji - Martyna, która zgłosiła swój tekst w kategorii autorów z klas IV - VI.

Na wyróżnienia zasłużyły również dziewczynki z miejscowego przedszkola - Patrycja Kołtun i Łucja Chwałka oraz uczennice najmłodszych klas szkoły podstawowej - Gabriela Gorczyca, Dorota Chwałka, Kamila Kołtun i Alicja Niedziela. Wszystkie zostały uhonorowane za prace plastyczne.

Poeci prezentowali swoje wiersze przed jurorami jeszcze w listopadzie, a uroczyste podsumowanie całego konkursu odbyło się w piątek 10 grudnia w Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku. Ze względów sanitarnych wzięli w nim udział tylko autorzy, którzy w poszczególnych kategoriach zajęli miejsca I - III, z opiekunami, a nagrody wręczali m.in. starosta kraśnicki Andrzej Rolla i przewodniczący rady powiatu Jacek Dubiel. Więcej na:http://ias24.eu