Aktualności Powiatowe eliminacje recytatorów rozstrzygnięte
  • 22 maj 2024 07:33

W najmłodszej grupie dzieci z klas I - II nominację zdobyła Joanna Malinowska ze Szkoły Podstawowej w Wyżnicy, która na konkurs przygotowała "Ptasie radio" Juliana Tuwima. Spośród recytatorów z klas III - IV najlepiej wypadła Natalia Witek ze Szkoły Podstawowej w Urzędowie z utworem "Wilk u dentysty" Tadeusza Śliwiaka. W kategorii uczniów klas V - VI jurorom najbardziej spodobał się wiersz Juliana Tuwima pod tytułem "Piotr Płaksin" w interpretacji Juliusza Szczęsnego-Domareckiego ze Szkoły Podstawowej w Zakrzówku. Ostatnią nominację zdobyła, startująca w najstarszej grupie recytatorów z klas VII - VIII, Nina Kornakiewicz, która podczas wtorkowych przesłuchań deklamowała utwór "Kot w pustym mieszkaniu" autorstwa Wisławy Szymborskiej.
 

Oprócz nominacji członkowie jury przyznali 13 wyróżnień. W najmłodszej grupie recytatorów odebrali je - Zofia Wołoszyn z SP Urzędów, Fryderyk Kudła ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kraśniku i Nikodem Łyszczarz z Zespołu Placówek Oświatowych w Gościeradowie; w drugiej kategorii wiekowej - Marcel Zięba ze Szkoły Podstawowej w Rzeczycy Ziemiańskiej w gminie Trzydnik Duży, Amelia Gajur z Publicznej Szkoły Podstawowej w Liśniku Dużym, Amelia Pituch z Zespołu Placówek Oświatowych w Terpentynie w gminie Dzierzkowice i Emil Ambrożkiewicz z SP w Skorczycach; w kategorii uczniów klas V - VI - Natalia Krzeczowska ze Szkoły Podstawowej w Bobach Kolonii w gminie Urzędów, Marlena Janiec z PSP w Liśniku Dużym i Łucja Winiarska z SP w Zakrzówku, a wśród najstarsz ych recytatorów - Emilia Zatorska ze Szkoły Podstawowej w Bystrzycy w gminie Zakrzówek, Zuzanna Depa z SP w Urzędowie i Bartosz Szabat z Centrum Kultury w Polichnie w gminie Szastarka.

Uczestników eliminacji powiatowych oceniali - bibliotekarka z ZPO w Terpentynie Renata Siudym, pełniący funkcję dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierzkowicach Tomasz Wyka i Małgorzata Rachoń-Bęczyńska ze Starostwa Powiatowego w Kraśniku.

 

Wszyscy recytatorzy otrzymali książki i dyplomy, które, oprócz jurorów, wręczyli wójt gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski i reprezentujący starostę kraśnickiego Łukasz Bielak ze Starostwa Powiatowego w Kraśniku.

Finał wojewódzki 43. Małego Konkursu Recytatorskiego odbędzie na początku przyszłego miesiąca. Jako pierwsi 4 czerwca w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie wystąpią najmłodsi recytatorzy, dzień później ich starsi koledzy z klas V - VI, a w ostatnim dniu przesłuchań w konkursowe szranki staną uczniowie najstarszych klas szkół podstawowych. (fot. GOK w Dzierzkowicach) Więcej na:http://ias24.eu