• 07 grudzień 2020 13:10

Jest porozumienie w sprawie budowy nowej drogi powiatowej Urzędów - Kraśnik - Wyżnianka - Olbięcin. W środę 2 grudnia w Lublinie podpisali je przedstawiciele samorządu Województwa Lubelskiego, Powiatu Kraśnickiego, miast Kraśnik i Urzędów, gmin Trzydnik Duży i Dzierzkowice oraz Nadleśnictwa Kraśnik.

- Według wstępnych pomysłów w naszej gminie nowa droga miałaby być poprowadzona istniejącą trasą powiatową w Wyżniance-Kolonii i fragmentem drogi gminnej w Wyżniance. Konkretny projekt planowanej inwestycji będzie dopiero przygotowywany. Jeśli nowa trasa zostanie wybudowana, skróci się dojazd do Urzędowa i ewentualnie w kierunku Stalowej Woli, ale nie mniej ważne jest utrzymanie w dobrym stanie istniejących dróg powiatowych - mówi wójt gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski, który był jednym z sygnatariuszy porozumienia.

Realizacja wspólnego pomysłu wiąże się m.in. z przebudową skrzyżowania drogi wojewódzkiej 855 z krajową 74 i nową trasą powiatową w Olbięcinie.

Koordynacją kolejnych działań zajmie się samorząd powiatowy. Jeśli plany uda się zrealizować, nowa droga Urzędów - Kraśnik - Wyżnianka - Olbięcin powinna być gotowa w 2030 roku. Więcej na:http://ias24.eu