• 09 sierpień 2018 00:00
Uczestnicy 31. Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego w gminie Dzierzkowice kończą swoje prace. Szerszej publiczności pokażą je na wystawie, której wernisaż odbędzie się w niedzielę 12 sierpnia o 14.00 w miejscowym ośrodku kultury. W tegorocznym plenerze bierze udział prawie 20 profesjonalnych artystów, którzy przyjechali do Dzierzkowic z różnych części Polski, na przykład z: Chełmna, Hajnówki, Kraśnika, Lublina, Pionek, Wrocławia, czy Wejherowa.

Zanim przystąpili do pracy organizatorzy pokazali im ciekawe miejsca w gminie Dzierzkowice, które od 30 lipca uwieczniają na płótnie. Tematem większości dzieł są krajobrazy, które powstają różnymi technikami, od oleju, przez pastel, po akryl. To kolejny plener malarzy profesjonalistów w gminie Dzierzkowice, ale po raz pierwszy artyści poprowadzili również warsztaty dla dzieci i młodzieży. Z ich propozycji skorzystało około 50 osób w wieku od 4 do 17 lat.

To odpowiedź Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierzkowicach, który nie ma w swojej ofercie zajęć plastycznych, a pytali o nie rodzice młodych artystów. Autorzy pomysłu nie wykluczają, że jeśli znajdą instruktora i odpowiednią liczbę chętnych takie zajęcia pojawią się na liście propozycji ośrodka kultury w nowym roku artystycznym. Na razie szansę na zaprezentowanie swoich zdolności będą mieć młodzi soliści i zespoły, które już rozwijają swoje artystyczne pasje w GOK i wystąpią podczas niedzielnego wernisażu. Do udziału w tym wydarzeniu zapraszają starosta kraśnicki Andrzej Ma, wójt gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski, Gminny Ośrodek Kultury i Zespół Placówek Oświatowych w Terpentynie. Więcej na:http://ias24.eu