Aktualności Pomoc dla Ukrainy także finansowa
  • 04 marzec 2022 11:37

Gmina Dzierzkowice i Stowarzyszenie "Wokół Dzierzkowic" uruchomiły zbiórkę pieniędzy na pomoc dla broniącej się Ukrainy. Dowolne datki można wpłacać na specjalne konto, a dary rzeczowe nadal dostarczać do urzędu gminy.Konto na wpłaty ma numer: 81 8717 1019 2004 4001 1111 0006. Zebrane pieniądze zostaną wykorzystane na pokrycie najpilniejszych potrzeb przede wszystkim kobiet i dzieci, szukających schronienia przed wojną.

W Urzędzie Gminy Dzierzkowice jest coraz więcej darów rzeczowych, które będą przyjmowane do odwołania. Potrzebna jest: żywność z długim terminem przydatności do spożycia, chemia, środki czystości i kosmetyki oraz artykuły dla dzieci. Mogą to być na przykład: konserwy, mleko, warzywa i owoce w puszkach, suszone owoce, soki, napoje, woda w małych butelkach, suche ciastka i inne słodycze. Zbierane są również: żele pod prysznic, mydła, szampony, szczoteczki do zębów, podpaski, mokre chusteczki, płyny do prania i papier toaletowy. Organizatorzy zbiórki czekają także na: mleko dla niemowląt, pampersy, kaszki i inne jedzenie dla małych dzieci oraz zabawki czy kolorowanki. Przydadzą się też: kubki termiczne, jednorazowe sztućce, baterie i ładowarki do telefonów, powerbanki i bielizna osobista.

Uchodźcy znajdą schronienie m.in. w Schronisku Młodzieżowym w Dzierzkowicach-Woli. Dlatego będą potrzebne również: pościel, koce, śpiwory, ręczniki, poduszki, kołdry i karimaty. Autorzy apelu proszą, by było to rzeczy nowe lub w bardzo dobrym stanie, pełnowartościowe, czyste i do wykorzystania od ręki. Propozycje innych miejsc noclegowych lub transportu można zgłaszać telefonicznie do: urzędu gminy pod numer: 818 221 006, wójta - 785 760 120 lub sekretarza gminy pod - 604 099 183.