• 31 październik 2018 00:00
Pierwszy zagraniczny wyjazd artystów z Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierzkowicach na Ukrainę zakończył się podwójnym sukcesem. W debiucie na charytatywnej imprezie International Charity Festival "Inna-Brovary" Julia Kurdziel i Weronika Grudzińska zajęły pierwsze miejsca w kategorii wokalnej.Julia Kurdziel zaprezentowała utwór "Przez ciernie do nieba", a Weronika Grudzińska wyśpiewała nagrodę piosenką "Szyba" z musicalu "Metro".

W organizowanej po raz trzeci imprezie wzięło udział ponad 600 wykonawców - wokalistów, plastyków i tancerzy m.in. z Polski, Ukrainy i Francji. Wokalistki z GOK w Dzierzkowicach do udziału w festiwalu zaprosił starosta kraśnicki Andrzej Maj, a impreza odbyła się w Browarach, które są miastem partnerskim Powiatu Kraśnickiego.

- Znakomitym występom konkursowym towarzyszyły inne wyróżnienia. Od razu otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w przyszłorocznej imprezie, a Julia Kurdziel otwierała galę, podsumowującą tegoroczny festiwal, wzbudzając wręcz entuzjastyczną reakcję publiczności - relacjonuje Anna Stylińska-Dudek z GOK w Dzierzkowicach, która towarzyszyła młodym wokalistkom podczas wyprawy na Ukrainę.

Z Grand Prix wróciła z tej wyprawy Julia Chmielarska z Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku. Placówkę tę reprezentowały jeszcze Emilia Rycerz i Kinga Wołoszyn, które także zdobyły pierwsze nagrody. Oprócz występów młode artystki miały okazję zwiedzania Kijowa, gdzie oglądały nie tylko miejscowe atrakcje turystyczne, ale odwiedziły również kościół, w którym mogły pochwalić się swoimi sukcesami oraz promować gminę Dzierzkowice i powiat kraśnicki.

Pomysłodawcą festiwalu w Browarach jest ojciec 19-letniej dziewczyny, która przed kilkoma laty zmarła z powodu choroby nowotworowej. Głównym organizatorem jest, założona przez niego Fundacja Charytatywna "Inna", która zbiera pieniądze na pomoc dzieci, cierpiących na choroby nowotworowe. Więcej na:http://ias24.eu