Aktualności Podsumowanie rundy piłkarzy ULKS
  • 20 grudzień 2021 11:13

Uczniowski Ludowy Klub Sportowy Dzierzkowice zakończył zmagania w jesiennej rundzie rozgrywek piłkarskiej "B" klasy. Mimo pandemii zespół rozegrał wszystkie planowane spotkania i z dorobkiem 15 punktów plasuje się na 10 pozycji w tabeli.W ostatnim meczu rundy jesiennej ULKS uległ liderowi, czyli ekipie "Sprintu" Wierzchowiska 1:3, a w całej kampanii zanotował 4 zwycięstwa, 3 razy zremisował i poniósł 6 porażek.

Łącznie w całej rundzie barwy klubu z Dzierzkowic reprezentowało 29 zawodników. We wszystkich spotkaniach zagrali Daniel Kuchta i Paweł Kargulewicz, a jedno mniej mają na swoim koncie Jakub Jakubczak, Rafał Porębski i Ernest Krzemiński. Najbardziej skuteczny jesienią był zdobywca 10 goli Paweł Kargulewicz, a drugie miejsce w klasyfikacji strzelców, z dorobkiem 6 bramek, zajmują Dawid Druzd i Jakub Iluk.

Bilans bramkowy drużyny jest prawie równy, bo ma na swoim koncie 35 bramek zdobytych i 34 stracone.

Do lidera z Wierzchowisk ULKS trafi 16 punktów, które będą do odrobienia wiosną.

Za piłkarską jesień zarząd klubu dziękuje przede wszystkim kibicom, a także trenerowi i zawodnikom oraz strażakom z OSP Dzierzkowice-Rynek i Dzierzkowice-Wola, którzy dbali o zabezpieczenie medyczne zawodów. Więcej na:http://ias24.eu