Aktualności Plener malarzy zakończony
  • 25 sierpień 2021 18:40

Gminny Ośrodek Kultury w Dzierzkowicach zaprasza do oglądania wystawy prac uczestników 23. Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego. Ekspozycja została otwarta w niedzielę 15 sierpnia i będzie czynna przez kilka tygodni.Na wystawie można znaleźć przede wszystkim gminne pejzaże, krajobrazy, a także stare budynki, w tym młyny.

W ciągu kilkunastu dni 17 uczestników pleneru wykonało 132 prace. Twórcy przyjechali do Dzierzkowic na początku miesiąca m.in. z Rzeszowa, Pionek, Chełmna i Warszawy.
Podczas niedzielnego wernisażu w imieniu organizatorów pracę malarzy podsumowali dyrektor GOK w Dzierzkowicach Tomasz Wyka i Andrzej Gotner ze Starostwa Powiatowego w Kraśniku oraz komisarz pleneru Jadwiga Maj, a wśród gości był przewodniczący Rady Gminy Dzierzkowice Dariusz Latos.

Każdy z artystów przekazał organizatorom dwie prace, po jednej dla GOK w Dzierzkowicach i Starostwa Powiatowego w Kraśniku.

Gmina Dzierzkowice gościła uczestników OPM po raz piąty. Wystawę, podsumowującą tegoroczne spotkanie można oglądać do końca września.


(fot. GOK w Dzierzkowicach)