• 05 maj 2021 11:07

Podwójny sukces uczennic Zespołu Placówek Oświatowych w Terpentynie w gminie Dzierzkowice w Powiatowym Konkursie Literackim pod hasłem "Pisać każdy może…". Katarzyna Kilian zdobyła pierwszą nagrodę, a Angelika Soból zasłużyła na wyróżnienie.Uczestnicy siódmej edycji konkursu, organizowanego przez Zespół Szkół nr 1 w Kraśniku, poruszali w swoich tekstach różne tematy, w tym te najbardziej aktualne, nawiązujące do sytuacji epidemicznej. Jedni pisali m.in. o samotności nastolatków i potrzebie pomocy, inni szukali ucieczki od pandemicznej rzeczywistości do wymyślonych światów, a kolejni podejmowali nawet próby żartobliwego dialogu z... koronawirusem.

Katarzyna Kilian z klasy VIIIa napisała trzy wiersze: "Biała dama", "Rozterki ósmoklasistki" i "Email do koronawirusa". W tym ostatnim autorka zarzuciła koronawirusowi m.in. że zamknął życie towarzyskie, zabrał przyjemności i przeniósł szkołę do wirtualnego świata, bez gwarancji dobrych skutków.
---
Jej klasowa koleżanka Angelika Soból zgłosiła do konkursu pracę pod tytułem "Warto marzyć", w której opisała historię chłopca dręczonego przez rówieśników. Szansą na rozwiązanie problemu mogła być znajomość z przyjaciółką, ale ta okazała się… kolejną dręczycielką. Ostatecznie cała historia znajduje jednak szczęśliwe zakończenie.

Opiekunem merytorycznym obydwu uczennic ZPO w Terpentynie była Barbara Oklecińska.