• 15 kwiecień 2020 00:00
Gmina Dzierzkowice otrzyma pieniądze na zakup sprzętu do organizacji zajęć szkolnych przez internet. Środki będą pochodzić z programu "Zdalna szkoła", a oprócz tego do dwóch szkół trafi kilka tabletów, zakupionych przez samorząd województwa lubelskiego. Centrum Projektów Polska Cyfrowa przyznało Gminie Dzierzkowice grant w wysokości 60 tysięcy złotych.

- Na podstawie wcześniejszego rozeznania cenowego szacujemy, że to powinno wystarczyć na zakup 30 laptopów z oprogramowaniem. Sprzęt trafi do Zespołu Placówek Oświatowych w Terpentynie, prowadzonego przez gminę oraz stowarzyszeniowych szkół w Ludmiłówce i Wyżnicy - zapowiada wójt gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski.

Dwie z wymienionych placówek otrzymają również pomoc od samorządu wojewódzkiego, który kupił tablety z dostępem do internetu dla tegorocznych maturzystów i ósmoklasistów. W ramach akcji "Lubelskie wspiera uczniów" 3 tablety trafią do ZPO w Terpentynie, a 1 do Szkoły Podstawowej w Wyżnicy. Sprzęt jest już w urzędzie gminy, który w najbliższych dniach przekaże go dyrektorom wspomnianych placówek. Więcej na:http://ias24.eu