Aktualności Pieniądze na drogi i rewitalizację przyznane
  • 03 czerwiec 2022 14:36

Ponad 8 milionów 250 tysięcy złotych z drugiej edycji Programu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład" trafi do gminy Dzierzkowice. Miejscowy samorząd chce wykorzystać te pieniądze na poprawę dróg oraz rewitalizację obszaru i zdegradowanych budynków. Szacujemy, że planowane zadania drogowe mogą kosztować ponad 4 miliony 970 tysięcy złotych, ale z własnego budżetu możemy wydać na ten cel niecałe 250 tysięcy. Wartość kosztorysowa projektu rewitalizacji sięga 4 milionów 150 tysięcy złotych, w tym prawie 5 milionów 530 tysięcy dotacji z "Polskiego Ładu" - mówi wójt gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski.

Wstępna lista dróg wybranych do modernizacji lub przebudowy jest ustalona, ale będzie jeszcze podlegać weryfikacji. Będziemy ją dostosowywać do dynamicznie zmieniających się cen i kosztorysów poszczególnych zadań - zapowiada Marcin Gąsiorowski.

W ramach rewitalizacji gmina chce wyremontować byłą siedzibę SKR, którą zamierza dostosować do potrzeb Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Działająca od kilku miesięcy spółka będzie mieć tutaj nie tylko pomieszczenia biurowe, ale również powierzchnię magazynową i garaż. W planach jest również zagospodarowanie otoczenia przyszłej siedziby PGK m.in. z nowym dojazdem i ogrodzeniem.

Władze gminy wierzą, że realizację obydwu projektów uda się rozpocząć w 2023 roku i zakończyć w 2024 roku. Więcej na:http://ias24.eu