Aktualności Otwarcie nowej hali na rozpoczęcie roku
  • 04 wrzesień 2020 09:48

. "W życiu ważny jest nie triumf, lecz walka; rzeczą istotną jest nie zwyciężać, lecz umieć toczyć zwycięski bój". Motto Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego towarzyszyło uczestnikom uroczystości, która we wtorek 1 września odbyła się w Zespole Placówek Oświatowych w Terpentynie.Inauguracja roku szkolnego była połączona z oficjalnym otwarciem hali sportowej, którą Gmina Dzierzkowice wybudowała dzięki wsparciu z budżetu państwa.

Podczas wtorkowej uroczystości inwestycję podsumował wójt Marcin Gąsiorowski. W nowej hali, która powstała przy ZPO w Terpentynie, jest boisko do piłki ręcznej i piłki nożnej halowej o wymiarach 24 x 26 metrów, bogate zaplecze sanitarne, siłownia, punkt pierwszej pomocy, magazyn na sprzęt i trybuny na prawie 120 miejsc. Budowa obiektu kosztowała prawie 6 milionów 800 tysięcy złotych, z czego około 3 milionów stanowi dotacja, którą samorząd pozyskał z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

W imieniu społeczności szkolnej i innych użytkowników, za budowę nowego obiektu jego pomysłodawcom i osobom, które wspierały tę inicjatywę, dziękowała dyrektor ZPO w Terpentynie Anna Kazanowska. Podziękowania przyjmowali m.in.: Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, europoseł Krzysztof Hetman, radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Marek Kos, Wioletta Czochór z Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz wójt Marcin Gąsiorowski, przewodniczący Rady Gminy Dzierzkowice Dariusz Latos i inspektor do spraw budonicta urzędu gminy Wojciech Młynik.

Nowy obiekt poświęcił proboszcz parafii w Dzierzkowicach ksiądz Wiesław Rycerz, a wśród gości byli również: poseł Kazimierz Choma, starosta kraśnicki Andrzej Rolla, wójtowie okolicznych gmin, sympatycy i byli pracownicy szkoły.

Przy okazji rozpoczęcia nowego roku społeczność szkolna podziękowała również wieloletnim nauczycielkom, które przeszły na emeryturę. Urszula Muszelska w ZPO w Terpentynie uczyła muzyki, a Jadwiga Komorowska była nauczycielką wychowania wczesnoszkolnego.

W części artystycznej goście mogli podziwiać nie tylko zdolności taneczne i recytatorskie uczniów, ale również umiejętności wokalne i instrumentalne nauczycieli. W zespole, który zadbał o oprawę muzyczną uroczystości, wystąpiło trio wokalne, złożone z nauczycielek języka polskiego Moniki Tracz-Cebuli i Małgorzaty Wójtowicz oraz nauczycielki matematyki i chemii Agnieszki Flisek, na gitarze akustycznej grał nauczyciel muzyki Jakub Tarnawski, na gitarze basowej - instruktor Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierzkowicach Mirosław Kasperski, a na klawiszach - Urszula Muszelska. To ona koordynowała próby zespołu, który przygotowywał się do występu podczas wakacji. Urszula Muszelska zadeklarowała, że zespołu nie zamierza opuszczać, mimo że jako emerytowana nauczycielka w szkole nie będzie już uczyć.