• 12 kwiecień 2019 00:00
Kończą się zapisy uczestników konkursu "Odkryj talent" w Dzierzkowicach. Uzdolnieni wokalnie mieszkańcy gminy, którzy chcą wystąpić w tej imprezie powinni decydować się jak najszybciej, ponieważ termin przyjmowania zgłoszeń upływa za kilka dni.

We wszystkich przesłuchaniach eliminacyjnych założyliśmy udział co najmniej 50 osób, a na razie na liście mamy około 40. Liczymy, że do końca rekrutacji chętnych będzie więcej, a limit miejsc na przesłuchaniach eliminacyjnych zostanie wyczerpany - mówi Krzysztof Dudek, sekretarz Stowarzyszenia Wokół Dzierzkowic, które organizuje konkurs. Każdy z uczestników ma wykonać jeden utwór a capella lub z podkładem muzycznym podczas eliminacji plenerowych w Ludmiłówce lub w Dzierzkowicach Rynku. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych ani dotyczących repertuaru. Nieograniczona jest również liczba uczestników eliminacji, z których jury wybierze najlepszych 50 wykonawców - po 25 z przesłuchań w Ludmiłówce i w Dzierzkowicach Rynku. W ścisłym finale o nagrody powalczy tylko dziesiątka, która będzie rywalizować o uznanie publiczności, a także o tablet, smartfon i przenośny komputer.

Zgłoszenia chętnych są przyjmowane w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Terpentynie, a dodatkowe informacje można uzyskać także za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem: swd.dzierzkowice@wp.pl oraz telefonicznie pod numerem: 783 650 800. Pełny regulamin konkursu jest dostępny na stronie: www.dzierzkowice.pl i na profilu stowarzyszenia na Facebook'u. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa w poniedziałek 15 kwietnia, a eliminacje odbędą się - 12 maja w Ludmiłówce i 26 maja, czyli tydzień później niż pierwotnie planowano - w Dzierzkowicach Rynku. Najlepsi wokaliści zaprezentują się w finale 2 czerwca podczas obchodów Dnia Rodziny. Konkurs wokalny "Odkryj talent" jest współfinansowany ze środków unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, które Stowarzyszenie wokół Dzierzkowic pozyskało za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Ziemi Kraśnickiej. Więcej na:http://ias24.eu