Aktualności Ostatnie zgłoszenia małych recytatorów
  • 16 maj 2023 09:02

Gminny Ośrodek Kultury w Dzierzkowicach kończy przygotowania do tegorocznego Małego Konkursu Recytatorskiego. Termin przyjmowania zgłoszeń uczestników upływa we wtorek 16 maja, a na przesłuchania placówka zaprasza dzień później od 10.00.

Do literackiej rywalizacji mogą przystąpić uczniowie klas I - VIII szkół podstawowych, którzy mają przygotować jeden wiersz lub fragment prozy o dowolnej tematyce.

Jury będzie brać pod uwagę wartość artystyczną, oryginalność i dostosowanie repertuaru do możliwości wykonawczych recytatora, a także dykcję i interpretację utworów. Zgodnie z regulaminem członkowie komisji mogą przyznać po dwie nominacje do etapu powiatowego w trzech kategoriach wiekowych klas I - III, IV - VI i VII - VIII.

Uczestników eliminacji, które odbędą się w środę 17 maja, będą oceniać dyrektor GOK w Dzierzkowicach Aleksandra Lipińska, Anna Stylińska-Dudek z Gminnej Biblioteki Publicznej w Dzierzkowicach i Renata Siudym z biblioteki szkolnej Zespołu Placówek Oświatowych w Terpentynie.

Najlepsi wykonawcy eliminacji gminnych w powiecie kraśnickim spotkają się, także w Dzierzkowicach, 6 czerwca, a finał, organizowanego po raz 42. Małego Konkursu Recytatorskiego, odbędzie się między 13 a 15 czerwca w Lublinie.  (fot. CSK w Lublinie)