Aktualności Ostatnie propozycje w konkursie ekologicznym
  • 29 maj 2023 10:42

Młodzi mieszkańcy gminy Dzierzkowice, którzy mają pomysł na to jak wykorzystać plastikowe nakrętki, folie czy inne odpady do wykonania pracy plastycznej, i chcą je zgłosić do konkursu plastycznego, powinni kończyć pracę. Miejscowy ośrodek kultury przypomina, że na propozycje czeka do najbliższego wtorku.Używając dowolnej techniki uczestnicy konkursu mają wykonać pracę w formacie A3, ukazującą znaczenie Ziemi dla ludzi oraz różne sposoby dbania o planetę, wykorzystując przy tym surowce wtórne.

W konkursie "Dbamy o naszą planetę - Dajmy odpadom drugie życie" mogą wziąć udział dzieci i młodzież z gminy Dzierzkowice w wieku od 6 do 18 lat. Jury oceni ich propozycje w czterech kategoriach wiekowych, a uroczyste podsumowanie odbędzie się podczas Międzypokoleniowego Festynu Ekologicznego "Eko-Zdrowo-Rowerowo-Bicykliada 2023", współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Tegoroczna "Bicykliada" odbędzie się 4 czerwca, ale termin nadsyłania zgłoszeń w konkursie plastycznym upływa 30 maja. Prace trzeba dostarczyć osobiście albo tradycyjną pocztą przesłać na adres: Gminny Ośrodek Kultury, ul. Terpentyna 183a, 23 - 251 Dzierzkowice.