Aktualności Ostatni przetarg na OZE
  • 13 grudzień 2021 10:35

Gmina Dzierzkowice wybrała firmę, która kupi i zamontuje kotły na biomasę. To trzecie i ostatnie zadanie w ramach większego projektu, na który samorząd pozyskał dotację z Unii Europejskiej.

Zgodnie z umową, która ma być podpisana w najbliższych dniach, zwycięzca przetargu, dotyczącego 10 kotłów na biomasę, za ich zakup i instalację otrzyma niecałe 220 tysięcy złotych.

Wcześniej Gmina Dzierzkowice podpisała umowy z firmami, które zamontują 246 instalacji fotowoltaicznych i 15 zestawów kolektorów słonecznych. Zanim rozpocznie się montaż fotowoltaiki i solarów trzeba przeprowadzić audyt nieruchomości, w których mają być one zainstalowane. W przypadku ogniw fotowoltaicznych audytorzy odwiedzili już ponad połowę uczestników projektu, a niebawem mają rozpocząć podobne wizyty w sprawie solarów. Sprawdzają oni m.in. czy w wyznaczonych miejscach montaż OZE będzie możliwy technicznie, a także czy są spełnione warunki formalne-prawne, na przykład dotyczące własności licznika.

Mieszkańcy gminy pokrywają tylko część kosztów inwestycji. Ponad połowę będzie stanowić dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.