• 28 maj 2019 00:00
Siedem wokalistek uzupełniło skład finalistów konkursu "Odkryj talent", organizowanego przez Stowarzyszenie Wokół Dzierzkowice. Drugi etap przesłuchań odbył się w Dzierzkowicach-Rynku w niedzielę 26 maja, a finałowe przesłuchania są planowane na najbliższy weekend, podczas obchodów Dnia Rodziny w gminie Dzierzkowice. W niedzielnych eliminacjach wzięło udział 25 wykonawców, którzy równie chętnie wybierali polskie, jak i zagraniczne utwory. Były w tym zestawie m.in. przeboje: zespołów Lemon, Dżem, One Republic oraz Cleo czy Moniki Urlik.

Członkowie jury uznali, że na występ w finale zasługują: Julia Kurdziel z Krzywia, Alicja Płecha z Terpentyny, Katarzyna Kilian z Dzierzkowic-Zastawia, Izabela Chmiel i Magdalena Młynik z Dzierzkowic-Gór, Milena Cielepała z Dzierzkowic-Woli oraz Nikola Piekarz z Sosnowej Woli.

Nominacje przyznało jury w składzie - Barbara Rodzik i Urszula Muszelska z Zespołu Placówek Oświatowych w Terpentynie oraz Mirosław Kasperski z Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierzkowicach.

Wymieniona siódemka wokalistek dołączyła do Julii Broniec z Dzierzkowic-Rynku, Patrycji Tomczyk z Ludmiłówki i grupy "Ich Czworo" złożonej z 8- i 9-latków ze szkoły z Ludmiłówki, którzy zdobyli nominacje podczas pierwszych eliminacji 12 maja w Ludmiłówce.

Wszyscy wystąpią w finale konkursu, który odbędzie się 2 czerwca w Dzierzkowicach-Rynku. To tutaj odbędą się obchody Gminnego Dnia Rodziny, które rozpoczną się o 14.00 w niedzielę 2 czerwca. Oprócz przesłuchań konkursowych publiczność będzie oklaskiwać artystów z Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierzkowicach, a o 16.00 odbędzie się koncert Krystyny Giżowskiej z zespołem. W programie niedzielnej imprezy są jeszcze m.in.: dmuchany plac zabaw, kulkowy kemping, wspólne grillowanie i animacje dla najmłodszych.

Do udziału w festynie zapraszają wójt i Rada Gminy Dzierzkowice, Stowarzyszenie Wokół Dzierzkowic, GOK oraz jednostki OSP z gminy Dzierzkowice.

Konkurs wokalny "Odkryj talent" jest współfinansowany ze środków unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, które Stowarzyszenie Wokół Dzierzkowic pozyskało za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Ziemi Kraśnickiej. Więcej na:http://ias24.eu