• 10 kwiecień 2019 00:00
Gmina Dzierzkowice przygotowuje letnie inwestycje drogowe, współfinansowane z budżetu państwa. Wykonawca robót w Dzierzkowicach-Podwodach jest już wybrany, a przetarg na realizację inwestycji w Dzierzkowicach-Zastawiu powinien być rozstrzygnięty w najbliższych dniach. Utwardzenie dna i odwodnienie wąwozu lessowego w ciągu drogi gminnej w miejscowości Dzierzkowice-Podwody będzie kosztować ponad 120 tysięcy złotych. Pieniądze te mają być wykorzystane m.in. na wykonanie podbudowy i położenie ażurowych płyt betonowych na odcinku o długości około 300 metrów. Prace w Dzierzkowicach-Zastawiu będą prowadzone na prawie 500-metrowy fragmencie drogi, na którym trzeba wykonać podbudowę i położyć asfalt.

W obydwu przypadkach gmina starała się w ostatnich latach poprawiać nawierzchnię różnymi sposobami, ale żaden nie przynosił oczekiwanych rezultatów. Za kilka miesięcy problem ten powinien być rozwiązany. Prace w Dzierzkowicach-Podwodach maja być wykonane do końca lipca, a w Dzierzkowicach-Zastawiu - miesiąc później.

Oferty w przetargu na to drugie zadanie są przyjmowane do 10 kwietnia. Dotacja z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji powinna wystarczyć na pokrycie do 80 procent kosztów obydwu inwestycji. Więcej nahttp://ias24.eu