Aktualności Nowy sprzęt w bibliotekach
  • 18 styczeń 2022 08:50

Gminna Biblioteka Publiczna w Dzierzkowicach ma nowy sprzęt informatyczny, który będzie służyć bibliotekarzom i czytelnikom. Większość pieniędzy na ten cel placówka otrzymała z ogólnopolskiego programu "Kraszewski. Komputery dla bibliotek", realizowanego przez Instytut Książki. Dzięki dotacji udało się kupić 2 komputery stacjonarne z akcesoriami, 2 laptopy, 3 tablety, 2 pakiet Microsoft Office, 5 programów antywirusowych, 2 urządzenia wielofunkcyjne z drukarką, kopiarką i skanerem oraz 2 projektory.

Nowe urządzenia trafiły zarówno do siedziby głównej biblioteki w Terpentynie, jak i filii w Dzierzkowicach-Woli.

Niektórych sprzętów, na przykład urządzeń wielofunkcyjnych czy projektorów w żadnej z wymienionych placówek wcześniej nie było. - Teraz widzimy jak bardzo były potrzebne. Korzystamy już także z nowych komputerów i laptopów, które służą nie tylko pracownikom, ale również czytelnikom, szczególnie tym najmłodszym. Projektory jeszcze czekają na lepsze czasy, ale nie mamy wątpliwości, że gdy sytuacja epidemiczna się poprawi, i wrócimy do organizacji większej liczby wydarzeń, będą bardzo przydatne - mówi autorka wniosku o przyznanie dofinansowania Anna Stylińska-Dudek.

Wszystkie zakupy kosztowały prawie 30 tysięcy złotych, z czego ponad 25 tysięcy stanowiła dotacja z Instytutu Książki.

O pieniądze z programu "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2021" starało się prawie pół tysiąca placówek, a dofinansowanie otrzymało 112. Wśród wniosków, zaakceptowanych do realizacji była propozycja, złożona przez Gminny Ośrodek Kultury w Dzierzkowicach, w którego strukturze działają biblioteki. Więcej nahttp://ias24.eu