Aktualności Nowy przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów
  • 12 grudzień 2022 09:58

Kończy się umowa na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych w gminie Dzierzkowice. Nowa będzie obowiązywać od 1 stycznia przez rok, a firmy, które chcą się zająć wykonywaniem tych usług mogą składać oferty do 14 grudnia.Częstotliwość i pozostałe zasady odbioru śmieci w 2023 roku nie zmienią się. Wszystkie frakcje będą odbierane tak samo przez cały rok, raz w miesiącu.

Firma, która wygra przetarg, będzie odbierać odpady tylko z prawie 1 tysiąca 600 nieruchomości zamieszkałych. Właściciele sklepów, firm czy instytucji powinni mieć indywidualne umowy na odbiór odpadów, zawarte bezpośrednio z firmami, zajmującymi się wykonywaniem takich usług.

Władze gminy mają nadzieję, że wyniki przetargu pozwolą na utrzymanie opłat śmieciowych na dotychczasowym poziomie. Obecnie stawka podstawowa za odbiór odpadów posegregowanych wynosi 23 złote od osoby, ale około 99 procent mieszkańców płaci 18 złotych, korzystając z ulgi za gromadzenie odpadów biodegradowalnych na indywidualnych kompostownikach.