Aktualności Nowy przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów
  • 01 grudzień 2023 07:30

Obecna umowa na odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych w gminie Dzierzkowice kończy się 31 grudnia, dlatego samorząd ogłosił przetarg na wykonywanie tych usług od 1 stycznia. Zasady odbioru śmieci nie zmienią się, a nowa umowa będzie obowiązywać przez rok.Tak jak teraz po 1 stycznia 2024 roku wszystkie frakcje będą odbierane tak samo przez cały rok, raz w miesiącu.

Firma, która wygra przetarg, będzie odbierać odpady z prawie 1 tysiąca 360 nieruchomości zamieszkałych i Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), który znajduje się w Terpentynie. Właściciele sklepów, firm czy instytucji powinni mieć indywidualne umowy na odbiór ośmieci, zawarte bezpośrednio z firmami, zajmującymi się wykonywaniem takich usług.

Oferty potencjalnych wykonawców są przyjmowane do 4 grudnia, a wyniki przetargu mogą mieć wpływ na wysokość opłat śmieciowych. Obecnie stawka podstawowa za odbiór odpadów posegregowanych wynosi 23 złote od osoby, ale około 99 procent mieszkańców płaci 18 złotych, korzystając z ulgi za gromadzenie odpadów biodegradowalnych na indywidualnych kompostownikach. (fot. pixabay.com) Więcej na:http://ias24.eu