• 18 styczeń 2019 00:00
Widzów z każdym rokiem przybywa, więc organizatorzy noworocznych spotkań z kolędą w Dzierzkowicach zmieniają miejsce koncertu. Po występach w miejscowym ośrodku kultury i Zespole Placówek Oświatowych w Terpentynie, tym razem impreza odbędzie się w kościele. W niedzielę 20 stycznia o 16.00 kolędy i pastorałki będą prezentować lokalne zespoły śpiewacze i soliści, doskonale znani miejscowej publiczności.

Udział w koncercie zapowiedzieli: uczniowie ZPO w Terpentynie i schola "Dzieci Boże" z miejscowej parafii, chór szkolny prowadzony przez Urszulę Muszelska, zespoły śpiewacze z Dzierzkowic-Woli i Dzierzkowic-Zastawia, zespół "Wesoła Gromada" z Klubu Seniora, solistki Weronika Grudzińska i Julia Kurdziel, grupa wokalna "Nutki" z GOK w Dzierzkowicach oraz nowo powstały zespół z ośrodka kultury, który swoją nazwę, repertuar i skład zamierza ujawnić dopiero podczas niedzielnej imprezy.

Będzie to już piąte "Noworoczne Spotkanie z Kolędą". Pierwsze odbyło się w 2015 roku w niewielkiej sali miejscowego ośrodka kultury, ale ze względu na duże zainteresowanie kolejne edycje organizatorzy przenieśli do ZPO w Terpentynie, a teraz - do kościoła. Do wspólnego kolędowania zapraszają wójt i rada gminy, parafia rzymskokatolicka i GOK w Dzierzkowicach. Więcej na:http://ias.24.eu