Aktualności Nowe informacje w sprawie OZE
  • 13 październik 2020 14:39

Mieszkańcy gminy Dzierzkowice, którzy chcą skorzystać z unijnych dotacji na zakup i montaż instalacji, wykorzystujących odnawialne źródła energii, mogą już podpisywać umowy potwierdzające udział w projekcie. Kolejnym krokiem będzie wpłata zaliczek w wysokości 1080 złotych.Informacje w tej sprawie były przekazywane na spotkaniu, które odbyło się w poniedziałek 12 października w remizie OSP Dzierzkowice-Rynek.

Przyszło na nie około 80 osób spośród 240, deklarujących wcześniej udział w projekcie. Ostateczna lista wyklaruje się po podpisaniu umów i uregulowaniu zaliczek, które można wpłacać do końca listopada. Kolejnym etapem będzie weryfikacja możliwości technicznych montażu instalacji w konkretnych lokalizacjach, którą musimy przeprowadzić przed opracowaniem dokumentacji przetargowej - zapowiada wójt gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski.

Ogłoszenie przetargu na wykonanie robót jest planowane na przełom grudnia i stycznia. - Liczymy, że wykonawcę uda się wybrać na początku przyszłego roku, a wszystkie pracy wykonać do końca czerwca 2021 - dodaje wójt Marcin Gąsiorowski.

 Gmina Dzierzkowice pozyskała z Unii Europejskiej pieniądze na zakup i montaż 240 instalacji fotowoltaicznych, 19 solarów i 11 pieców na biomasę. Wartość kosztorysową projektu szacuje się na 4 miliony 560 tysięcy złotych, z czego prawie 2 miliony 670 tysięcy będzie stanowić dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Mieszkańcy gminy, którzy nie mogli wziąć udziału w poniedziałkowym spotkaniu, a chcą uzyskać więcej informacji na temat tego projektu, mogą je uzyskać drogą elektroniczną pod adresem: solary@dzierzkowice.pl. Zbiorcza odpowiedź na zadane w ten sposób pytania zostanie opublikowana na stronie internetowej Gminy Dzierzkowice. Wiecej na:http://ias24.eu