• 08 marzec 2019 00:00
Czwórka uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Terpentynie będzie reprezentować Gminę Dzierzkowice w powiatowym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Katarzyna Kilian, Bartosz Młynik, Amelia Dudek i Oliwia Sikora zdobyli nominacje w eliminacjach gminnych, w których wystartowało 10 uczniów szkoły podstawowej i 10 gimnazjalistów.

Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu, składającego się z 30 zadań. Dotyczyły one m.in. znajomości przepisów pożarniczych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Odpowiedzi były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych. W pierwszej, w której startowali uczniowie klas IV - VI, najlepiej wypadli - Katarzyna Kilian z klasy VI, Bartosz Młynik z klasy IV i Patrycja Sikora z klasy V. Spośród siódmo- i ósmoklasistów oraz uczniów trzeciej klasy gimnazjum z testem najlepiej poradzili sobie - Amelia Dudek z klasy VII, Oliwia Sikora z klasy III i Kacper Zapalski z klasy VII.

Uczniowie, którzy w obydwu kategoriach zajęli dwa pierwsze miejsca przygotowują się teraz do kolejnej fazy turnieju. Z rówieśnikami z pozostałych gmin powiatu kraśnickiego spotkają się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku 26 marca. Więcej na:http://ias24.eu