Aktualności Nominacje dla małych recytatorów
  • 12 maj 2022 09:58

Amelia Pituch i Julia Zawadzka oraz Oliwia Wójcicka i Antoni Płecha z Zespołu Placówek Oświatowych w Terpentynie zdobyli nominacje do powiatowego etapu tegorocznego Małego Konkursu Recytatorskiego. W eliminacjach, które odbyły się w tej placówce w środę 11 maja, wzięło udział ponad 20 uczniów.Uczestnicy konkursu byli oceniani w dwóch kategoriach wiekowych.

Amelia Pituch i Julia Zawadzka będą reprezentować Gminę Dzierzkowice wśród recytatorów z klas I - III, a Oliwia Wójcicka i Antoni Płecha w grupie uczniów klas IV - VI.

Amelia Pituch zdobyła nominację za wiersz "Sposób na laleczkę" Marii Konopnickiej, a Julia Zawadzka ujęła jurorów prezentacją utworu pod tytułem "Miss stonoga" Agnieszki Frączek.

Oliwia Wójcicka przygotowała "Makaron" Wandy Chotomskiej, zaś Antoni Płecha zaprezentował fragment "Dynastii Miziołków" Joanny Olech.

Oprócz czterech nominacji do etapu powiatowego, jurorzy przyznali także siedem wyróżnień. Otrzymali je, w młodszej grupie wiekowej - Gabriela Gorczyca, Oskar Płecha, Jakub Karbowniczek, Alicja Rycerz i Anna Gnyszka-Muramoto, natomiast wśród starszych recytatorów - Zuzanna Piekarz i Szymon Gąsiorowski.

Wszyscy nominowani i wyróżnieni uczą się w ZPO w Terpentynie.

Uczestników eliminacji gminnych oceniały - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierzkowicach Aleksandra Lipińska, wicedyrektor ZPO w Terpentynie Ewa Hałabiś i bibliotekarka szkolna Renata Siudym, którym podczas przesłuchań i przy wręczaniu nagród towarzyszyła dyrektor szkoły Anna Kazanowska.

Przesłuchania najlepszych recytatorów z całego powiatu kraśnickiego, po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią, odbędą się w GOK w Dzierzkowicach we wtorek 17 maja.

Każdą gminę w tym etapie zmagań może reprezentować po dwóch przedstawicieli w każdej kategorii wiekowej. Finał 41. Małego Konkursu Recytatorskiego odbędzie się między 6 a 8 czerwca w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Lublinie. Więcej na:http://ias24.eu


(fot. GOK w Dzierzkowicach)