Aktualności Niepodległa od 104 lat
  • 15 listopad 2022 09:16

Tradycyjny i podniosły charakter miały obchody Narodowego Święta Niepodległości w Dzierzkowicach. Ich uczestnicy modlili się w intencji ojczyzny na mszy świętej, oddali hołd, poległym za wolną Polskę przy pomnikach i na cmentarzach oraz wzięli udział w szkolnej akademii.Przedstawiciele gminnych władz i instytucji samorządowych, jednostek OSP, młodzież szkolna i mieszkańcy gminy, spotkali się w piątek 11 listopada na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dzierzkowicach, skąd przeszli pod pomnik żołnierzy poległych w obronie ojczyzny, by złożyć wieńce i kwiaty.

Kolejnym punktem obchodów była uroczysta msza święta w kościele parafialnym w Dzierzkowicach-Rynku, po której w Zespole Placówek Oświatowych w Terpentynie odbyła się wzruszająca akademia, nawiązująca do listopadowego święta.

W rocznicę odzyskania niepodległości wójt gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski, sekretarz Tomasz Ośka, radni i dyrektor miejscowego ośrodka kultury Aleksandra Lipińska złożyli także wiązanki kwiatów i zapalili znicze na cmentarzach wojennych w Suchodołach i Dzierzkowicach-Woli oraz przy pomniku w Wyżniance.