Aktualności Niedzielny festyn promujący szczepienia
  • 04 październik 2021 07:51

Przyjemne z pożytecznym połączyli organizatorzy festynu, który odbył się w niedzielę 26 września w Dzierzkowicach-Rynku. Były pokazy strażackie i rękodzielnicze, występy artystyczne, atrakcje dla najmłodszych, degustacja lokalnych przysmaków i możliwość zaszczepienia się przeciwko Covid-19.Z tej ostatniej propozycji skorzystało ponad 30 osób, które wzięły udział także w losowaniu nagród niespodzianek. Organizatorki festynu z Koła Gospodyń Wiejskich "Dzierzkowianki", do którego należą panie z sołectw Terpentyna i Dzierzkowice-Rynek, ufundowały je ze środków pozyskanych w ramach Narodowego Programu Szczepień.

Choć gmina Dzierzkowice jest jedną z wiodących w powiecie pod względem udziału w spisie powszechnym, dużym zainteresowaniem na festynie cieszył się również punkt spisowy.

W strefie dla dzieci były dmuchane zjeżdżalnie, wata cukrowa, popcorn i animacje oraz tor przeszkód, przygotowany przez druhów z OSP Dzierzkowice-Rynek. Strażacy zorganizowali również pokaz udzielania pierwszej pomocy z aktywnym udziałem publiczności.

"Dzierzkowianki" przygotowały także bardzo bogatą i różnorodną ofertę kulinarną. Swoich gości raczyły m.in.: swojskim chlebem ze smalcem, kiełbaskami z ogniska, sernikami, miodownikami, szarlotkami, rogalikami, piernikami i swoją popisową potrawą, czyli krupnikiem, ugotowanym w wielkim kotle podczas imprezy.

Ponadto uczestnicy festynu podziwiali wyroby rękodzielnicze miejscowych twórców, w tym wycinanki Romana Prószyńskiego z Terpentyny, a na plenerowej scenie prezentowały się młode wokalistki - Weronika Grudzińska i Julia Kurdziel. Przez cały czas oprawę muzyczną zapewniali Mirosław Kasperski i Grzegorz Stec. Więcej na: http://ias24.eu