Aktualności Niedziela z gwiazdami
  • 17 sierpień 2023 14:53

Kilkuset fanów muzyki tanecznej bawiło się w minioną niedzielę w Dzierzkowicach. Podczas imprezy pod nazwą "Dzierzkowicka Noc Pod Gwiazdami" publiczność oklaskiwała również rodzimych artystów i wsparła leczenie chorego chłopca.Jako gwiazdy imprezy wystąpili "Piękni i Młodzi" z Dawidem Narożnym i najnowszym wakacyjnym przebojem "Ona działa na mnie jak" oraz "Maskotki" z dziecięcym hitem "Ja gram na gitarze".

Spośród lokalnych artystów na scenie zaprezentowała się uczestniczka telewizyjnego programu "Szansa na sukces" Julia Kurdziel, a także zespoły "Wesoła Gromada", "Akro-Just" i "Na Żywo Band". W tym ostatnim na gitarze gra wójt gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski, a wokalistką jest dyrektor miejscowego ośrodka kultury Aleksandra Lipińska.

Występom towarzyszyły atrakcji dla dzieci, a o podniebienia gości zadbały panie z kół gospodyń wiejskich z KGW "Gryczanki" i KGW Dzierzkowice-Góry.

Podczas niedzielnej imprezy była prowadzona także zbiórka pieniędzy na leczenie Wojtka Jarzyny z Dzierzkowic. 11-letni chłopiec cierpi na Zespół Dandy'ego Walkera, który objawia się wodogłowiem, nieprawidłowym napięciem mięśniowym i oczopląsem. Leczenie i rehabilitacja przynoszą efekty, ale muszą być kontynuowane. Wśród uczestników zabawy udało się zebrać 5 tysięcy 707 złotych 10 groszy i 10 euro.

Akcja pomocy trwa. Dowolne datki można wpłacać na konto Fundacji Espero "Nadzieja dla Dzieci" o numerze: 75 1020 1042 0000 8102 0453 3352. W tytule wpłaty należy wpisać "Darowizna Wojciech Jarzyna". (fot. GOK w Dzierzkowicach)