Aktualności Niedziela na rowerach
  • 02 czerwiec 2023 14:13

W Dzierzkowicach kończą się przygotowania do tegorocznej "Bicykliada". W każdej z poprzednich edycji impreza biła rekordy popularności, czy tym razem tendencja ta zostanie podtrzymana, okaże się w najbliższą niedzielę.

Organizatorzy już opublikowali trasy przejazdu i program festynu, na którym będą się bawić miłośnicy wypoczynku na dwóch kółkach.

Biuro tegorocznego rajdu będzie otwarte od 11.00. Razem z pakietem startowym uczestnicy odbiorą kupony potrzebne do losowania nagród, w tym 5 rowerów.

Do wyboru są trzy opcje tras, wytyczone tymi samymi drogami co przed rokiem. Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali trasę "Family" o długości 10 kilometrów. Młodzi cykliści wyruszą z Dzierzkowic-Rynku, a potem pojadą przez Krzywie, Wyżniankę Kolonię, Wyżniankę, Dzierzkowice-Podwody, z powrotem do Krzywia i Dzierzkowic-Rynku.
 

Rowerzyści, którzy wybiorą trasę "Fun", pokonają dwa razy dłuższy dystans z Dzierzkowic-Rynku przez Krzywie, Dzierzkowice-Podwody, Dzierzkowice-Góry, Ludmiłówkę, Dzierzkowice-Zastawie do Dzierzkowic-Rynku. Na szlaku "Mega" do przejechania jest 48 kilometrów, a trasa wiedzie nie tylko przez gminę Dzierzkowice, ale również sąsiednie gminy Wilkołaz i Józefów nad Wisłą już w powiecie opolskim. Wszystkie trasy można znaleźć na grafikach, udostępnionych na profilu Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierzkowicach na Facebook’u.
 

Pierwsze grupy cyklistów wyruszą o 13.00, a zakończenie rajdu jest planowane około 15.30. Wtedy też rozpocznie się Międzypokoleniowy Festyn Ekologiczny "Eko-Zdrowo-Rowerowo-Bicykliada 2023", współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Na plenerowej scenie w Dzierzkowicach-Rynku będą się prezentować tancerze, wokaliści i akrobaci z Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierzkowicach, a na placu będą się odbywać przejażdżki kucykami, zabawy z animatorkami i inne atrakcje. Po raz pierwszy w Dzierzkowicach będziecie można także posmakować kuchni z "Food Truck".

Festyn będzie również okazją do podsumowania konkursu plastycznego "Dbamy o naszą planetę - Dajmy odpadom drugie życie", a około 17.00 z koncertem charytatywnym "Gramy dla Moniki" wystąpi zespół "Roxait".

Pełny regulamin "Bicykliady" i program niedzielnego festynu można znaleźć na profilach Gminy Dzierzkowice i Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierzkowicach na Facebook’u. (fot. GOK w Dzierzkowicach)