• 22 styczeń 2019 00:00
Wszystkie prace, zgłoszone przez mieszkańców gminy Dzierzkowice do tegorocznego konkursu świątecznego, były bardzo pomysłowe i starannie wykonane, dlatego jury postanowiło potraktować autorów tak samo. Równorzędne nagrody główne członkowie jury przyznali 12 osobom.To uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Terpentynie i jego filii w Dzierzkowicach-Woli oraz dorośli plastycy. Jurorzy uznali, że na wyróżnienia zasłużyli: 6-letnia Nikola Piekarz, pierwszoklasistki Alicja Matysek, Nikola Kulik i Antoni Wojtaszek, uczniowie drugiej klasy - Filip Soból, Adam Kaspruś, Julita Staniec i Martyna Dudek, a także Daniel Iskra z klasy III, Wiktoria Krasna z klasy V oraz dorosłe autorki - Barbara Sawuła i Ewelina Chojnacka.

Słowa uznania należą się również opiekunom artystycznym dzieci i młodzieży: Barbarze Rodzik, Ewie Nowickiej, Annie Andrzejczuk, Teresie Wróbel, Mariannie Krasnowskiej, Iwonie Bis i Grażynie Dąbrowskiej.

Do wykonania bożonarodzeniowych ozdób ich autorzy wykorzystali m.in. sznurek, makaron, papier i masę solną, a efekty ich pracy można podziwiać na pokonkursowej wystawie w ośrodku kultury.

W składzie jury byli dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierzkowicach Tomasz Wyka oraz pracownicy tej placówki - Małgorzata Dudek i Karolina Kowalska, którzy ocenili łącznie 77 konkursowych propozycji. Więcej nahttp://ias24.eu