• 18 kwiecień 2018 00:00
Trzy grupy teatralne, dwie solistki i jeden duet z gminy Dzierzkowice wystąpią w finale powiatowym tegorocznego Festiwalu Dziecięcej Radości "Rymy, rytmy i rysunki". W kolejnym etapie, który odbędzie się w Kraśniku, gminę będą reprezentować także młodzi plastycy, ale w tej kategorii jury jeszcze nie przyznało nominacji. Gminne eliminacje teatralne i wokalne z udziałem około 150 wykonawców odbyły się we wtorek 17 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Dzierzkowicach.

Według oceniających występy wszyscy stanęli na wysokości zadania, co świadczy o wysokich umiejętnościach i zaangażowaniu, choć nie ułatwia pracy jurorom. Ci z przyznaniem nominacji mieli problem, ale cieszą się, że w finale powiatowym gmina będzie mieć silną reprezentację. W kategorii teatralnej nominację zdobyła klasa IIIa z Zespołu Placówek Oświatowych w Terpentynie za "Bajkę o iskierce miłości", przygotowaną pod kierunkiem Elżbiety Gołofit; połączone klasy II z ZPO w Terpentynie i jej filii w Dzierzkowicach-Woli, które razem z Grażyną Dąbrowską i Iwoną Bis przygotowały scenkę ekologiczną oraz grupa 5-cio i 6-latków z Dzierzkowic-Woli za widowisko "Żaba" w opracowaniu Barbary Rodzik. Spośród wokalistów jury przyznało jedną nominację w grupie przedszkolnej i dwie w grupie uczniów z klas I - III.

W finale powiatowym przedszkolaków Nikola Kulik zaśpiewa utwór "A ja wolę moją mamę", przygotowany z Anną Andrzejczuk. Na nominację w starszej kategorii zasłużyła Magdalena Młynik za "Sportowe marzenia" (op. Ewa Nowicka") oraz duet Emilia Kalinowska i Emilia Janiszewska, który wykonał utwór "Być dzieckiem" (op. Elżbieta Gołofit). Popisy młodych aktorów i wokalistów oceniały nauczycielki ZPO w Terpentynie Renata Siudym i Anna Głowacka oraz dyrektor GOK w Dzierzkowicach Tomasz Wyka. Jury konkursu plastycznego, w którym dzieci zgłosiły 81 propozycji, ma ogłosić swoje nominacje w najbliższych dniach, a finał powiatowy tegorocznego konkursu odbędzie się w połowie maja w Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku. Więcej na:http://ias24.eu