Aktualności Nabór do młodzieżowej szkoły filmowej rozpoczęty
  • 06 październik 2022 09:15

Młodzi mieszkańcy gminy Dzierzkowice mogą się już zapisywać do… szkoły filmowej. Zajęcia organizuje miejscowy ośrodek kultury, który pozyskał na ten cel pieniądze z programu "Równać szanse".

"Młodzieżowa szkoła filmowa" to propozycja dla osób w wieku od 13 do 18 lat, które chcą się nauczyć profesjonalnego nagrywania i montowania krótkich filmów. Ich zadaniem będzie m.in. wymyślenie tematu filmu, napisanie scenariusza, nagranie i zmontowanie, a na koniec publiczna prezentacja efektów pracy. Pod fachowym okiem młodzi ludzie zdobędą również inne umiejętności, na przykład gospodarowania określonym budżetem, które mogą się przydać w dorosłym życiu.

Te i inne zadania będzie realizować grupa, składająca się maksymalnie z 15 osób. Koordynatorką wszystkich działań będzie dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierzkowicach Aleksandra Lipińska, która czeka na zgłoszenia chętnych mailowo pod adresem: dyrektor.gok@dzierzkowice.pl.

Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 7 października, pierwsze spotkania są planowane na listopad, a cały projekt zakończy się w kwietniu przyszłego roku.

Pieniądze na organizację zajęć, zakup sprzętu i inne zadania będą pochodzić z programu "Równać Szanse" Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Fundację Civis Polonus przy współpracy Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży. (fot. GOK w Dzierzkowicach)