Aktualności Młode plastyczki w powiatowym konkursie profilaktycznym
  • 23 listopad 2021 12:37

Jedna nagroda i cztery wyróżnienia, to dorobek młodych plastyków z gminy Dzierzkowice w tegorocznej edycji powiatowego konkursu pod hasłem ,,Zdrowy, wolny od dymu tytoniowego styl życia". Łucja Chwałka, zgłoszona przez Gminny Ośrodek Kultury w Dzierzkowicach, zdobyła w swojej kategorii wiekowej trzecią nagrodę, a jej starsze koleżanki - Martyna Dudek, Dorota Chwałka, Kamila Kołtun i Alicja Niedziela zasłużyły na wyróżnienia. Podczas gali, podsumowującej rywalizację, która odbyła się w czwartek 18 listopada w Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku, ze względu na sytuację epidemiczną, organizatorzy wręczyli nagrody tylko laureatom, a wyróżnienia odebrali opiekunowie placówek, biorących udział w konkursie.

Łącznie jurorzy ocenili propozycje 169 autorów, czyli o ponad 20 procent więcej niż w ubiegłym roku.
 
W konkursie wzięły udział dzieci i młodzież, uczęszczająca na zajęcia w placówkach upowszechniania kultury w powiecie kraśnickim. Przedszkolaki i uczniowie klas I - III szkół podstawowych zgłaszali prace plastyczne w formie kolażu, autorzy z klas IV - VI i VII - VIII, przygotowywali komiksy, a najstarsi uczestnicy ze szkół ponadpodstawowych przesyłali projekty logo, nawiązujące do hasła rywalizacji.

Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe oraz CKiP w Kraśniku, a konkurs zorganizowały wspólnie z miejscową Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną i NZOZ Ośrodkiem Terapii Uzależnień. Więcej na:http://ias24.eu