• 16 grudzień 2019 00:00
Prawie 150 uczniów z gminy Dzierzkowice rywalizowało w tegorocznym Turnieju o Puchar św. Mikołaja w Tenisie Stołowym. Organizowane po raz 23. zawody odbyły się w piątek 13 grudnia w Zespole Placówek Oświatowych w Terpentynie. Otwierając zawody dyrektor szkoły Anna Kazanowska i sekretarz gminy Dzierzkowice Tomasz Ośka życzyli zawodnikom sportowych emocji i najlepszych wyników. Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach wiekowych, a klasyfikacja była prowadzona oddzielnie dla dziewcząt i chłopców.

Wśród pingpongistek z klas IV i młodszych najlepsza okazała się Aleksandra Lasota, druga była Kornelia Michalec, a trzecia Marysia Ciastek. Turniej chłopców wygrał Piotr Ciastek przed Wojciechem Chmielem i Filipem Sobolem. W kategorii zawodniczek z klas V - VI zwyciężyła Patrycja Sikora, druga była Weronika Gołoś, a trzecia Oliwia Skoczylas. Na pierwszym stopniu podium wśród chłopców stanął Oliwier Mochol, na drugim Damian Romanowski, a trzeci był Jakub Chmiel. W zawodach uczennic klas VII - VIII triumfowała Agnieszka Wojtak przed Agnieszką Gąsiorowską i Amelią Dudek. Najlepszym pingpongistą okazał się Marcel Ciempiel, który w klasyfikacji generalnej wyprzedził Karola Zarzyckiego i Dominika Cielepałę.

Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary i dyplomy, a wszyscy uczestnicy turnieju zostali obdarowani paczkami od św. Mikołaja, które ufundowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dzierzkowicach. Trofea wręczali członkowie zarządu Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego Dzierzkowice i wicedyrektor ZPO w Terpentynie Ewa Hałabiś. Turniej o Puchar św. Mikołaja w Tenisie Stołowym zorganizowały ULKS i Gmina Dzierzkowice oraz ZPO w Terpentynie. Więcej na:http://ias24.eu