Aktualności Miejsce relaksu i wyciszenia w szkole
  • 01 wrzesień 2021 12:58

Rośnie liczba dzieci o specyficznych potrzebach edukacyjnych. Te, które uczą się w Zespole Placówek Oświatowych w Terpentynie w gminie Dzierzkowice, od nowego roku szkolnego będą mogły korzystać z nowej "sali wyciszeń".

Przygotowaliśmy takie pomieszczenie w dawnej salce korekcyjnej, która, po wybudowaniu nowocześnie wyposażonej hali sportowej z zapleczem, nie była wykorzystywana. Nasi konserwatorzy postawili ścianki działowe i pomalowali nową salę, do której kupiliśmy również niezbędne wyposażenie. W ten sposób stworzyliśmy swego rodzaju azyl, w którym nauczyciele wspomagający mogą popracować indywidualnie z uczniami, a uczestnicy zajęć po prostu posiedzieć, a nawet położyć się - mówi dyrektor ZPO w Terpentynie Anna Kazanowska.

Oprócz sprzętów, umożliwiających relaks i odpoczynek w sprzyjających warunkach, uczniowie mają do dyspozycji atrakcyjne pomoce dydaktyczne i gry edukacyjne, pozwalające na stymulowanie ich rozwoju przy muzyce relaksacyjnej w nastrojowej aurze nocnego nieba. Pierwsi goście odwiedzili nową "salę wyciszeń" w ZPO w Terpentynie jeszcze w poprzednim roku szkolnym, ale na zdecydowanie większą skalę pomieszczenie będzie wykorzystywane po wakacjach. (fot. ZPO w Terpentynie)