Aktualności Międzynarodowa reprezentacja na dożynkach powiatowych
  • 06 wrzesień 2022 14:35

Gmina Dzierzkowice miała swoją reprezentację na Dożynkach Powiatu Kraśnickiego, które odbyły się w niedzielę 4 września w Trzydniku Dużym. Goście chętnie odwiedzali stoisko promocyjne, jurorzy docenili wieńce nominowane po konkursie gminnym, a wśród odznaczonych medalem starosty była starościna gminnych dożynek.Na podium powiatowego konkursu wieńców współczesnych znalazła się wspólna kompozycja sołectw Krzywie i Dzierzkowice-Podwody, która zdobyła drugą nagrodę. W kategorii wieńców tradycyjnych grupa Dzierzkowic-Woli zdobyła wyróżnienie.

Powiatowe święto plonów było również okazją do wręczenia medali starosty kraśnickiego. Jedną z odznaczonych była Marta Rycerz z miejscowości Dzierzkowice-Podwody, która pełniła funkcję starościny na tegorocznych Dożynkach Gminy Dzierzkowice.

O gminne stoisko promocyjne na niedzielnej uroczystości w Trzydniku Dużym zadbało Koło Gospodyń Wiejskich "Dzierzkowianki" z Terpentyny.

Gminę reprezentowali również wójt Marcin Gąsiorowski, przewodniczący rady gminy Dariusz Latos i wiceprzewodniczący Krzysztof Paziak oraz dyrektor ośrodka kultury Aleksandra Lipińska.

Gminnej reprezentacji na powiatowym święcie plonów towarzyszyła delegacja partnerskiego miasta Kaba na Węgrzech z wiceburmistrzem, radnymi i dyrektorem tamtejszego ośrodka kultury. (fot. GOK w Dzierzkowicach)