• 12 wrzesień 2022 07:16

Strażackie reprezentacje z gmin Dzierzkowice i Gościeradów zmierzą się w niedzielę 11 września w Międzygminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych. Gospodarzem tegorocznych zmagań będą Dzierzkowice, a zawody rozpoczną się na stadionie w Terpentynie o 9.00. W poprzednich latach w międzygminnych zmaganiach brały udział także strażackie reprezentacje z gminy Kraśnik, ale w tym roku żadna nie zgłosiła się do zawodów.

Spośród trzech wymienionych gmin najwięcej jednostek OSP działa w gminie Gościeradów, a w pozostałych jest ich zdecydowanie mniej, dlatego, by dać wszystkim ekipom szanse zmierzenia się ze sobą i zwiększenia rywalizacji, w 2016 roku samorządy postanowiły organizować wspólne zawody.

Udział w tegorocznym turnieju zapowiedziało 10 zespołów, w tym 4 z gminy Dzierzkowice i 6 z gminy Gościeradów. Gospodarzy będą reprezentować OSP Dzierzkowice-Rynek, Dzierzkowice-Wola, Ludmiłówka i Sosnowa Wola. Ich rywalami będą jednostki z Gościeradowa, Liśnika Dużego, Wólki Gościeradowskiej, Księżomierzy, Aleksandrowa i Marynopola.

Wszystkie drużyny będą rywalizować w sztafecie pożarniczej 7 x 50 metrów i ćwiczeniach bojowych. Po dwie najlepsze z każdej gminy wywalczą prawo występu w zawodach powiatowych, które w tym roku odbędą się 18 września w Szastarce.