Aktualności Mali recytatorzy z nominacjami
  • 18 maj 2022 07:40

Amelia Pituch z Zespołu Placówek Oświatowych w Terpentynie zdobyła nominację do wojewódzkiego etapu Małego Konkursu Recytatorskiego. Oprócz niej powiat kraśnicki w tej rywalizacji będą reprezentować Klara Paćkowska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Annopolu i Laura Dul ze Szkoły Podstawowej w Bobach Koloni. Nominacje przyznało jury eliminacji powiatowych, które odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury w Dzierzkowicach.

O prawo występu w kolejnym etapie zmagań w trzech kategoriach wiekowych rywalizowało 39 osób.

Amelia Pituch z ZPO w Terpentynie zdobyła nominację w najmłodszej grupie, w której występowali uczniowie klas I - III. Jurorom spodobała się jej interpretacja wiersza "Sposób na laleczkę" Marii Konopnickiej, przygotowana pod kierunkiem Ewy Nowickiej.

Klara Paćkowska z PSP w Annopolu została doceniona w kategorii recytatorów z klas IV - VI za utwór "Dyrektor i pomnik" Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Interpretacji tego wiersza uczyła się pod okiem Justyny Wolszczakowskiej.

W najstarszej grupie uczestników eliminacji powiatowych z klas VII - VII jurorom najbardziej spodobał się występ Laury Dul ze Szkoły Podstawowej w Bobach Kolonii. Podopieczna Eweliny Grzywacz-Budyki otrzymała nominację za wiersz Tadeusza Różewicza zatytułowany "Odnaleźć samego siebie".

Oprócz nominacji jury konkursu powiatowego przyznało 12 wyróżnień. Spośród najmłodszych recytatorów otrzymali je: Oliwia Maj z PSP w Annopolu, Julia Twardygrosz i Dominika Latawiec z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli Trzydnickiej oraz Amelia Gajur z Publicznej Szkoły Podstawowej w Liśniku Dużym.

W kategorii uczniów klas IV - VI na wyróżnienia zasłużyli: Milena Cielma i Michał Subik ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Kraśniku, Juliusz Domarecki ze Szkoły Podstawowej w Zakrzówku oraz Antoni Płecha i Oliwia Wójcicka z ZPO w Terpentynie.

Kolejne trzy wyróżnienia przypadły najstarszym recytatorom. Odebrali je - Amelia Firlej z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Urzędowie, Zuzanna Kowal z Publicznej Szkoły Podstawowej w Borowie i Julia Krawczyk z Publicznej Szkoły Podstawowej w Blinowie.

Najlepszych recytatorów w powiecie kraśnickim oceniali - Andrzej Gotner ze Starostwa Powiatowego w Kraśniku, dyrektor GOK w Dzierzkowicach Aleksandra Lipińska i bibliotekarka z ZPO w Terpentynie Renata Siudym, a wśród wręczających nominacje i dyplomy był wójt gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski.

Finał 41. Małego Konkursu Recytatorskiego, organizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie, odbędzie się między 6 a 8 czerwca w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Lublinie. (fot. GOK Dzierzkowice) Więcej na:http://ias24.eu