Aktualności Ludowi artyści w drodze do Kazimierza
  • 09 maj 2022 07:46

Ośrodek Kultury w Urzędowie będzie w najbliższą niedzielę gościł uczestników eliminacji powiatowych do tegorocznego Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. Wśród artystów, którzy powalczą o nominacje do etapu wojewódzkiego, będą przedstawiciele gminy Dzierzkowice.Szanse na pierwszy występ w prestiżowej imprezie będą mieć - Klub Seniora "Wesoła Gromada" z Dzierzkowic i solistka Leokadia Terelak z Sosnowej Woli.

Seniorzy zaprezentują trzy utwory - "Czerwone jagody", "Za las chłopcy, za las" i "Z Urzędowa jechał wóz", natomiast Leokadia Terelak wykona dwie piosenki - "Usnęła Helena pod liliją" i "Przyleciał sokół nad zielony dąb".

W otwartych dla publiczności przesłuchaniach, które rozpoczną się w Urzędowie 1 maja o 15.00, mają wystąpić reprezentanci czterech gmin powiatu kraśnickiego. Oprócz Dzierzkowic o nominacje będą rywalizować soliści i zespoły z gmin - Gościeradów, Kraśnik i Szastarka.

Najlepsi artyści ludowi z poszczególnych powiatów powalczą w ostatnim etapie eliminacji 29 maja w Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie, a finał 56. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych odbędzie się w Kazimierzu Dolnym pod koniec czerwca. Więcej na: http://ias24.eu