Aktualności Literacka inauguracja Tygodnia Bibliotek
  • 10 maj 2024 12:16

Były wiersze, piosenki i scenki w wykonaniu młodych artystów, łamańce językowe dla dorosłych oraz życzenia i gratulacje dla bibliotekarzy. W czwartek 9 maja Gminna Biblioteka Publiczna w Dzierzkowicach rozpoczęła tegoroczne obchody Tygodnia Bibliotek, które zakończą się w drugiej połowie miesiąca.Wiersze, piosenki i krótkie inscenizacje o bibliotece, książkach i czytaniu prezentowały miejscowe przedszkolaki i członkowie Klubu Czytelniczego dla Dzieci "Labirynt Kreatywności". Wśród wykonawców byli - Martyna Wróbel z grupy "Pszczółki" i grupa "Motylki" z Przedszkola Gminnego w Terpentynie oraz Amelia Pituch, Szymon Bochniak, Antoni Biochniak, Łukasz Wójcik, Amelia Kwiatek i Alicja Rycerz z "Labiryntu Kreatywności.

Członkowie dziecięcego klubu zaprezentowali m.in. opisy typów czytelnika, a pięciorgu dorosłym uczestnikom spotkania zlecono niespodziewanie odczytanie łamańców językowych, taki jak "stół z powyłamywanymi nogami", "z rozentuzjazmowanego tłumu wyindywidualizował się niezidentyfikowany prestidigitator", "konstantynopolitanczykowianeczka", albo "wyrewolwerowany rewolwerowiec wyrewolwerował swój nie wyrewolwerowany rewolwer".

Z ponad trzydziestoma tego typu tekstami zmierzyli się wójt gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski, przewodniczący rady gminy Artur Grudziński, wicedyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Terpentynie Ewa Hałabiś oraz Zuzanna Michalak i Estera Gołoś z gminnego przedszkola.

Podczas czwartkowego spotkania pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Dzierzkowice odbierali również podziękowania, laurki od dzieci i życzenia od przedstawicieli władz samorządowych i dyrekcji ZPO.

W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek w kolejnych dniach dzierzkowicką książnicę odwiedzi kilka grup przedszkolaków i uczniów z Terpentyny i Dzierzkowic-Woli, a 15 maja odbędzie się spotkanie Klubu Czytelniczego dla Dorosłych "Literackie Podróże". Ostatnim akcentem będzie spotkanie dziecięcego klubu "Labirynt Kreatywności", które jest planowane na drugą połowę maja. (fot. GBP w Dzierzkowicach) Więcej na:http://ias24.eu