Aktualności Listopad miesiącem bajkowych postaci
  • 09 listopad 2023 08:54

"Świnka Peppa" czy inne współczesne bajki są małym dzieciom bardzo dobrze znane, ale już ze znajomością "klasyki" bywają poważne kłopoty. Maluchy z gminy Dzierzkowice poznają je na spotkaniach, które organizuje miejscowa biblioteka publiczna.Terminy nawiązują do obchodzonego w tym miesiącu Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek.

W środę 8 listopada takie spotkanie odbyło się w Punkcie Przedszkolnym w Dzierzkowicach-Woli, a kilka dni wcześniej, w tym samym celu bibliotekę odwiedziły dzieci z Przedszkola Gminnego w Terpentynie.

W środowym spotkaniu w Dzierzkowicach-Woli wzięły udział "Sówki", czyli maluchy w wieku od 2 do 4 lat z opiekującymi się nimi Iwoną Bis, Marzeną Sakłak i Katarzyną Pać. Przedszkolaki najpierw wysłuchały historii "Królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków", a potem obejrzały krótką inscenizację tej bajki, w której same wzięły aktywny udział. Reprezentująca dzierzkowicką książnicę Anna Stylińska-Dudek wystąpiła w roli "królewny", partnerowała jej Iwona Bis - "czarownica", a krasnoludkami były przedszkolaki.

W poniedziałek 6 listopada w bibliotece w Dzierzkowicach były "Motylki" z pobliskiego przedszkola w Terpentynie z Zuzanną Michalak i Angelikę Adamską. Pięciolatki wysłuchały bajek o "Śpiącej królewnie" i "Bambi", a potem rysowały symbole miłości, obecne w obydwu bajkach, by po powrocie do domu przekazać je swoim bliskim. Na pamiątkę otrzymały kolorowanki z postaciami bajek, o których rozmawiały w bibliotece.

Obydwie grupy są już umówione na kolejne spotkania. Bibliotekarki z Dzierzkowic odwiedzą "Sówki" 24 listopada, czyli w przeddzień Światowego Dnia Pluszowego Misia, a dzień później "Motylki" znowu odwiedzą bibliotekę. (fot. GBP w Dzierzkowicach) Więcej na:http://ias24.eu